Lenka a Oliver MatějkoviKolostrum dáváme preventivně našemu synovi, který má 4 roky. Má diagnostikovaný vzácný syndrom (pozn. Angelmanův syndrom). Jde o neurologické onemocnění, které by nutně nemuselo znamenat přitížení v případě Covid onemocnění, ale který by mohl průběh značně stížít tím, že syn nemluví, neumí se vyjádřit, kde ho co bolí nebo trápí. A zároveň se mu nedá vysvětlit proces léčby, např. pokud by bylo třeba zavést kanilu nebo něco podobného. Zároveň je to epileptik, takže teploty u něj mohou kdykoli vyvolat záchvaty, které by mohly mít fatalní následky.

Syn docházel do stacionáře, kde zjistili covid pozitivního spolužáka a později i paní učitelku. Oliverek je po celou dobu Covid negativní. Samozřejmě je to jen domněnka, ale to že díky vašemu kolostru má krásně “nabuzenou” imunitu, mohlo klidně přispět k tomu, že je Covid negativní.

Navíc za celou zimu jsme bez rýmy a kašle. Když se objevily náznaky rýmy, zvýšila jsem dávku denního kolostra a rýma odešla ještě rychleji než přišla.

V kolostru budeme určitě i nadále pokračovat.

S pozdravy,
Lenka Matějková & Oliver