Kolostrum


Kolostrum neboli mlezivo je první mléko, které vylučují těsně po porodu všechny samice savců. Pro tato mláďata je mlezivo, které získávají od svých matek v prvních hodinách po narození, nezbytně důležité pro jejich zdravý vývoj a plnohodnotný život!

kozí kolostrum

Ne nadarmo se říká: mlsný jako koza. Její strava je totiž velmi rozmanitá. Neživí se jen pastvou ale i okusováním křovin a dřevin. Koza přitom aktivně vyhledává na šest desítek různých druhů bylin a dalších rostlin.


Díky mlsnému jazýčku je mlezivo kozy jedním z nejunikátnějších prvních mlék na světě. Je plné desítek jedinečných a účinných látek. I proto patří kozy k nejzdravějším zvířatům vůbec. Na rozdíl od krav jsou kozy většinou stále chovány přirozeným způsobem – na pastvě. Zdravá a spokojená zvířata, která žijí přirozeně, vylučují první mléko bohatější na účinné látky.Koupit

Kombi kolostrum

Přípravek obsahuje dva typy kvalitních prvních mlék: 30 procent kozího a 70 procent kravského. V každé tobolce tedy kombinuje premiové kozí mlezivo s kravským. Obsahuje řadu bioaktivních účinných látek.


Zlatá střední cesta, která kombinuje unikátnost kozího a dostupnost kravského mleziva. Díky obsahu kozího mleziva získává i kombi kolostrum podíl unikátních látek, které v kravském mlezivu nenajdeme.Koupit

Kravské kolostrum

Kravské kolostrum není vhodné pro lidi s intolerancí laktózy. V porovnání s kozím totiž kravské mléko obsahuje podstatně větší množství mléčné bílkoviny kasein, který u něj tvoří až 80 % všech přítomných bílkovin.Jak kolostrum zpracováváme?


Nasbírané mlezivo sušíme lyofilizací, unikátní metodou sušení mrazem, která nám umožňuje v koncentrované podobě zachovat všechny účinné biologicky aktivní látky. Následně kolostrum plníme do vegetariánských tobolek, díky kterým je dobře stravitelné pro vás i vaše děti.K čemu je kolostrum dobré?


V prvních hodinách a dnech po porodu je kolostrum klíčové pro zahájení plnohodnotného vývoje kůzlat. Tato tekutina obsahuje přirozeně se vyskytující imunoglobuliny, přispívající k jejich přirozenému zdravotnímu stavu a rozvoji.


Nejčastější dotazy


Kolostrum je vhodné i pro dlouhodobé užívání.
Kolostrum je vhodné i pro děti do 3 let, je pro ně naprosto bezpečné. Mnoho našich zákazníků kolostrum kupuje právě pro malé děti, jelikož se jedná o čistě přírodní produkt bez vedlejších účinků. Z legislativních a procesních důvodů jsme však nuceni na etiketě produktu uvádět formulace „Produkt není vhodný pro děti do 3 let“.
Kolostrum mohou užívat i těhotné ženy.
Předávkování kolostrem není možné, jedná se o čistě přírodní produkt, bez chemických látek.
Kozí kolostrum je čistě přírodní produkt bez přídavků chemických látek. Žádné nežádoucí účinky při užívání produktu jsme nezaznamenali.
Námi nabízené kolostrum je 100 % přírodní mrazem vysušené kolostrum bez příměsí chemických látek, proto je bezpečné i při užívání s léky. Na druhé straně některé léky mohou snižovat účinnost kolostra, proto doporučujeme užívat odděleně. Pro více informací nás kontaktujte.
U osob vysoce citlivých na mléčnou bílkovinu je třeba ověřit reakci. Obecně je však kolostrum alergiky bez potíží snášené jelikož mléčnou bílkovinu neobsahuje nebo jen v nepatrném množství. Ani osoby s intolerancí laktózy nemají při užívání kolostra potíže, obsah laktózy v kolostru je zanedbatelný.